Sikeresen lezajlott a Waclaw Felczak Alapítvány támogatásának köszönhetően a Curie Alapítvány által szervezett „Lengyel Mezőkön„ című tanulmányi verseny.

A Curie versenyek mintájára szervezett tanulmányi  versenyre 40 csapat nevezett az ország különböző településeiről.

A területi döntőről, melyre a levelező fordulók feladatait sikeresen megoldó
24  csapat közül 10 csapat vehetett részt az országos döntőn Budapesten.

A döntő során a versenyzők:

1. tesztfeladatot oldottak meg
  2. öt perces kiselőadást tartottak: „Lengyel-magyar két jó barát „címmel.
  3. Madam Curie (Sklodowska Mária) életének egy epizódját játsszák el.
  4. rövid játékos feladatban vettek részt.

Az országos megmérettetésre igen színvonalasan felkészültek a versenyzők. Minden döntőn résztvevő versenyző  jutalomban részesült, valamint a kísérő tanárok is  promóciós ajándékot kapnak. A  délelőtti megvendégelés, s a tartalmas program után minden résztvevő az eredményhirdetést követően ebéd után utazott haza. A 3 legjobb csapat 5 napos lengyelországi körúton vehetett  részt, felkészítő tanárával együtt. A kirándulásra február 20-án 6 órakor indultunk autóbusszal Szolnokról

A kirándulás részleteiről  a szarvasi csapat által készített  beszámolóban lehet olvasni a mellékelt linken: http://www.newjsag.hu/…/lengyel-mezokon-jartak-a-vajda-tan…/   támogatást, s a felkészítő tanárok, valamint  a szervezésben segítő pedagógusok munkáját ezúton is köszönöm:

Dr. Török Istvánné kuratóriumi elnök Curie Alapítvány