Rendkívül érdekes és látványos foglalkozáson vehettek részt 2021. november 20-án ”Játékos természettudomány digitális eszközökkel” című NTP-MTTD-20-0157 számú pályázati projekt keretében a szülők és a Curie Alapítvány képviselői Dunaharasztiban levő csodálatos Laffert kúria épületében.

Az aktuális körülményekhez igazodva egy olyan történet keretében kellett kísérleteket végezni a foglalkozáson résztvevő gyerekeknek, amely során a számukra előkészített vizeket kellett vizsgálniuk. A laboratóriumi vizsgálatok után, egy terepasztalra előkészített térképen kis házak makettjei voltak elhelyezve, melyek között a történet szerint valamelyiknek a térségében volt egy fertőzött kút. Az egyes csapatok kisautókat kaptak, amelyeken leolvasó volt, (természetesen a házakon meg a leolvasandó kód) s ezekkel kellett felkutatni a fertőzött kutat. A gyerekeknek kellett programozni a kisautókat, hogy el tudjanak menni a kutató útjukra. Akik megtalálták a „fertőzött kutat, azoknak nyomtatni kellett 3D nyomtatóval egy olyan szerkezetet, amely a kisautóra szerelve el tudta onnan távolítani azt a kutat.  A gyerekek hihetetlen ügyesen oldották meg a feladatokat. Segítségükre voltak a feladatok elvégzésében a mentor középiskolás diákok, akik maguk is élvezték ezt a feladatot. Az aktuális téma kitalálásához, a program megszervezéséhez, s lebonyolításához gratuláltak a résztvevők. A foglalkozás jó példa volt arra, hogy lehet játékosan új ismereteket elsajátíttatni a gyerekekkel, hogy lehet a foglalkozásokat élményszerűvé tenni.

Curie Alapítvány

Egy külső cikk: Nagy sikere volt a STEM bemutató napnak!