A Curie Alapítvány képviseletében 2024. február 2-án Szórád Endre nyugalmazott zentai kémia szakos tanár, a Curie Alapítvány versenyeit szervező csapatának tagja. vett részt a Curie matematika verseny területi döntőjén, Zentán, a Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégiumban. Az alábbiakban számolt be a tapasztalatairól

A versenyen kb. 70 tanuló oldotta meg a Curie Alapítvány központból kiküldött feladatokat, az általános iskola harmadik osztályától a középiskola tizedik osztályával befejezően. Miután a versenyzők megírták a dolgozatokat, a szakos tanárok azonnal javítottak. Az eredményhirdetésre 17.00 órakor került sor és azon én is részt vettem. Évfolyamonként az első három helyezett tanuló oklevélben és jutalomban részesült. Minden tanuló emléklapot is kapott. A díjkiosztón a versenyzők, felkészítő tanárok és nagyon sok szülő is részt vett. A díjkiosztó előtt lehetőségem volt megszólítani a jelenlévőket és bemutatni a Curie Alapítvány tevékenységét, fókuszálva a matematika versenyre, annak szépségére és fontosságára. Ismertettem néhány statisztikai adatot, mint a részt vevők száma, területi központok, feladat írók, lektorok száma. Jelenlévők részéről nem hangzott el hozzászólás, észrevétel. Meglátásom szerint örömmel fogadták a résztvevők, hogy közvetlenül is megszólítottuk őket. Részemről ezt én elvállalom másik években is. A díjkiosztóról képek is készültek, amit csatolok is. Az elért eredményekről és a továbbjutókról az iskola küldeni fogja a jelentést.

Zenta, 2024. február 3.                                                                                       Szórád Endre